Alyans
Alyans

Alyans Nasıl Seçilir?


Evliliğin en önemli sembollerinden biri olan alyanslarınızı, birkaç ipucu ile stres yaşamadan kolayca seçebilirsiniz.

İşte, seçim yapmanızı kolaylaştıracak 6 ipucu!

Seçenekleriniz daraltın

Yüzlerce tasarım arasından karar vermek zor olabilir. Öncelikli olarak seçim alanınızı daraltın. Nasıl bir alyans istiyorsunuz? Sarı mı beyaz mı? Sürekli kullanacak mısınız? Alyansınızı sürekli takacaksanız alışverişte, sporda ya da günlük aktiviteler esnasında rahat kullanabileceğiniz modelleri tercih edin.

Vitrinleri gezin

Ne istediğini hakkında temel bir fikir edindikten sonra, kuyumcuları gezin ya da internetten modelleri inceleyin. Fiyat ve model araştırması için kendinize 1-2 aylık bir süre verin. Çok beğendiğiniz modelleri not alın. Özel bir tasarımla ilgileniyorsanız nikahtan en az 1 ay öncesinden sipariş vermeniz, olabilecek aksiliklere karşı vakit kazanmanızı sağlar.

Tarzınızı yansıtın

Sarı, beyaz, platin, gümüş; kullanılan metal ne olursa olsun tarzınızı yansıtan alyanslar seçin.

Bütçenizi belirleyin

Altının ayarı, üzerindeki değerli taşlar ve işçiliği alyans fiyatını belirler. Yaklaşık olarak bütçenizi belirlediğinizde, seçenekler arasında daha kolay seçim yapabilirsiniz.

Pratik olun

Her zaman yaşam tarzını aklınızda tutun. Yoğun olarak, ellerinizle çalıştığınız bir mesleğiniz varsa düz tasarımları seçebilirsiniz. Yüzük kullanmaktan rahatsız oluyorsanız ve sık sık çıkarıyorsanız (bu kaybetme ihtimalinizi de artırır) daha ekonomik tercihleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Boyut ve şekil

Egzersiz, gebelik, regl dönemi, hava koşulları, ödem ve kilo alma sonucunda parmaklarınız şişebilir. Yüzük ölçüsü alınırken bu gibi durumları da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Tek parça halinde üretilen alyanslar, 2 numaraya kadar esnetilebilir. Ancak stres adı verilen modellerde büyütme ya da küçültme işlemi yapılamıyor.

Çok kalın bantlı modeller parmağınızın hava almasını ve hareket kabiliyetini engelleyebilir. Çok ince modeller ise parmakta kendini göstermeyebilir. Parmaklarınızın yapısına ve büyüklüğüne uygun modeller seçmek alyansınızı daha kolay kullanmanızı sağlar.

Taşlı modellerin en büyük sorunu taşların kolayca düşmesidir. Günlük aktiviteler esnasında sürekli olarak takılan taşlı alyanslarda taşların yerinden oynaması ve düşmesi sık rastlanılan bir durumdur.


0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.