Uygun Saati Seçme Püf Noktaları


Bileğinize uygun saati seçmek oldukça önemlidir. Saatiniz bir nevi kişiliğinizdir.Örneğin yolda saati soran bir kişi saati öğrenmenin yanı sıra bileğinizdeki saatinize de göz atar.  Uyumlu olan herşey insan oğlu için oldukça önemlidir. Yıldızlar sıraya dizilmiş gibi bir hayranlık duyarız.

Bu yazımızda erkeklerin en çok kullandıkları önemli olan aksesuarlardan olan saat seçerken nelere dikkat edilmeli gibi detaylı bilgileri vermeye çalışacağız. Bileğinize uygun saati seçmek için yapılması gerekenler.

İnsanlar olarak uyum bizler için oldukça önemlidir. Doğru bir duruşu yakalamak için tuzluk ve kara biberliğin masanın kenarında durması, kumandanın kanepenin koltuğunda tam düz olarak yer alması için günde belki yüz den fazla hamle gerçekleştiririz. Saat seçimlerinde de bu böyledir ince bir bileğiniz varsa boyutları daha küçük saatlere yönelirsiniz. Bu durumda size muhteşem fikirler hazırladık.

Saat Kasa Çapı

Saat seçimlerinde kasa çapı en dikkat çekici alandır. Erkek saatler 38 ile 46 mm arasında değişen boyutlara sahiptir. 46 mm ve üzeri saatler oldukça büyük göründüğü için genelde gösterişli kıyafetler ile kullanılır. 38 mm altındaki kasa saati ise saatten çok takı hissi yarattığı için kadın saatleri olarak bu ölçüler daha uygundur.

Bileğinize en uygun saati seçmek için ne yapmalısınız?

Bileğinize en uygun saati seçmek için yapılacak işlem çok kolaydır. Bileklerinizi ölçerek doğru bir seçim yapabilirsiniz. Bileğiniz 15 cm kısa ise 38 mm bir saat sizin için oldukça uygun olacaktır.

15 ve 18 cm arasında ise 40 mm veya 42 mm çaplı saatleri tercih edebilirsiniz. 20 cm ve üzeri bileğiniz var ise 44 ve 46 mm çaplı saatler seçmek en doğru seçim olacaktır.

Saat Kasa Kalınlığı

Saat kasa kalınlığı da kasa çapıyla doğrudan bağlantılıdır. Mekanik saatler piyasa iyice hakim olmuşken ince kasalı saatler daha kaliteli bir görünüm sergiliyordu. Kuartz tasarıma sahip saatler ortaya çıktıktan sonra bu durum  ortadan kalktı. Kasanın kalınlığı arttıkça veya azaldıkça buna göre değişen ölçüler bulunur. 38 ve 42 mm çapında saatin kalınlığı 7 mm bulurken 44 mm kadar çıkıldığında 9 mm kadar kasanın kalınlığını çıkabilir. Doğru kasa çapı seçimi ile kasa kalınlığını da en doğru oranda yakalamış olursunuz.

Saat Kordon Genişliği ve Malzemesi

saat

Saat kordon genişliği saatin kalitesi ile alakalıdır. Örneğin 40 mm çapında bir saatin kordonu yarısı ölçülerinde olmalıdır 20 mm yani. Saat kordonu seçimlerinde bilek kalınlıkları oldukça önemlidir. Geniş bilekleriniz varsa geniş kordonlara yönelmelisiniz.

Deri kordonlar saatinize ince bir görünüm kazandırır. Deri kordonla aynı boyutta olsa da metal kordonlar daha büyük görünür. Metal kordonlar daha kalın bilekler için uygundur. Daha ince bir bileğiniz var ise deri kordonları tercih etmelisiniz.

Saat seçimleri oldukça kafa karıştıran ve detay isteyen bir durumdur. Sizlerde saat seçerken yukarıdaki püf noktaları değerlendirerek daha düzgün seçimler yapabilirsiniz.


0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.